تیک مکتیک مک، کالای بافته‌شده توسط زنان و دختران سرپرست خانوار و دارای کودک بی‌پناه بوده که تحت پوشش مؤسسه غیردولتی حمایت از کودکان بی‌پناه کمک می‌باشند.

تیک مک، کالایی است که با دستان زنان و دختران سرپرست خانوار به‌صورت بسیار زیبا و چشم‌گیر بافته تا آنها از لحاظ اقتصادی توانمند شوند.

زنان و دختران سرپرست خانوار و بد سرپرست دارای کودک بی پناه به دلیل مشکلات مالی از آسیب‌پذیرترین اقشار جامعه هستند و مشکلات اقتصادی تنها مشکل آنان نیست بلکه آنها بیشتر از هر چیز در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار دارند؛ تیک مک می تواند بسیاری از این مشکلات را مرتفع سازد.

اندیشه و فکر خوب با عمل به آن، به ظهور می‌رسد.
ما به فکر توانمندسازی زنان سرپرست خانوار هستیم.
و امروز با تولید محصولات “تیک مک” آن فکر و اندیشه‌ را به ظهور رسانده‌ایم
ما معتقدیم یک شغل ساده و کوچک می‌تواند خانواده‌ای را نجات دهد.
تأمین نیازهای مادی و اقتصادی یک خانواده می‌تواند آنان را در حوزه‌های مختلف روان‌شناختی همچون خود کارآمدی، خود ارزشمندی، عزت‌نفس، کنترل بر زندگی، قدرت تصمیم‌گیری، حل مشکلات و مسائل خود و سازگارای با شرایط موجود توانمند سازد و پس از آن بسیاری از ناهنجاری های موجود با این اقدام به میزان چشمگیری کاهش خواهد یافت.

اولین کارگاه تولیدی و خوداشتغالی زنان و دختران سرپرست خانوار و بد سرپرست دارای کودک بی‌پناه، باهدف توانمندسازی آنها و در راستای تکمیل چرخه، تولید، عرضه و فروش محصولات توسط مؤسسه کمک، افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

سایت فروشگاهی تیک مک👇
www.tikmakkala.com

اینستاگرام تیک مک👇
تیک مک کالا