توانمند سازی:
موسسه حمایت از کودکان بی­ پناه «کمک» در راستای توانمندسازی خانواده های دارای کودک بی­ پناه اقدام به راه اندازی کارگاه مکرومه بافی و تریکو بافی با عنوان «تیک مک کالا» نموده است، در حال حاضر بیش از 120 نفر از بانوان سرپرست خانوار در این کارگاه­ها آموزش دیده و کسب درآمد می نمایند، که قابلیت افزایش این تعداد به بیش از 500 نفر نیز مهیا می­ باشد.
محصولات  تیک ­مک با توجه به کیفیت و بسته بندی مناسب ، حضور پررنگی در نمایشگاه بین المللی داشته و هم اکنون نیز در حال آماده سازی محصولات خود جهت شرکت در نمایشگاه صنایع دستی در سلیمانیه کشور عراق می­ باشد.
تیک­ مک هنر دستان دختران سرزمین ایران، در طرح ها و رنگ های گوناگونی تولید و به بازار عرضه می­ گردد که ضمن استقبال عموم جامعه قابلیت صادرات به خارج از کشور را دارا می باشد.

اشتغال زنان سرپرست خانوار
درمان پزشکی

بهداشت و درمان:
موسسه حمایت از کودکان بی پناه «کمک» در حوزه درمان توانسته با پرداخت هزینه های درمان و نیز ارجاع کودکان بیمار به بیمارستان های طرف قرارداد در حوزه های دندان پزشکی، مشاوره و روانشناسی، گفتاردرمانی، چکاپ دوره ای، بررسی نمودارهای رشدی کودکان، بررسی مشکلات استخوانی، بازپروری نوزادان و کودکان دارای اعتیاد و بسیاری موارد دیگر قدم بردارد، همچنین موسسه برای بیمارانی که برای درمان به تهران اعزام می ­شوند و توانایی مالی جهت پرداخت هزینه های اسکان را ندارند، اسکان رایگان به مدت 7 روز (بیمار و دو همراه) در هتل پرشیا تهران را فراهم نموده است.
با توجه به آن که یکی از مشکلات کودکان بی­ پناه نداشتن یک مدافع و حامی خوب است تا بتواند پناهی برای او باشد و او را درک نموده و حمایت نماید و در راستای مشارکت مستقیم و بی­واسطه حامیان عزیز جهت درمان یک کودک بی­ پناه طرح «یک کودک یک حامی» کلید خورد، این طرح یکی از پروژه های در حال اجرای موسسه می­ باشد که با حمایت های خیرین، سازمان ها و شرکت های حامی می­تواند یکی از موفق­ ترین پروژه ها در راستای مسئولیت اجتماعی ­باشد.

فرهنگی و آموزشی:
موسسه حمایت از کودکان بی پناه «کمک» با شناسایی کودکانی که نیاز به حضور در مدرسه و سوادآموزی دارند اما بنا به دلایل گوناگون از آن منع شده اند و بازگرداندن آن ها به تحصیل و تأمین بیش از 5000 مورد از نیازهای تحصیلی آن ها از جمله تلفن همراه هوشمند برای کلاس های آنلاین،  نوشت افزار، کیف، لباس فرم و… در حوزه آموزش قدم نهاده، ضمناً با برگزاری کلاس های مهارت آموزی ویژه مادران و زنان سرپرست خانوار در حوزه های گوناگون و معرفی برترین آن­ها جهت دریافت مدرک فنی و حرفه هم فعالیت نموده است .
همچنین با توجه به جلساتی که با این کودکان داشتیم شاهد بازگو کردن آرزوهای آن­ها بودیم از این رو تصمیم به برآورده کردن برخی آرزوها که خواهان بیشتری داشت گرفتیم، از جمله برآورده شدن آرزوی دعوت به جشن و مهمانی (عید غدیر، روز دختر و …)،  برآورده ساختن آرزوی دیدن جنگل و دریا، آرزوی رفتن به شهربازی، آرزوی رفتن به رستوران و پیتزا خوردن و…. می­ باشند که با حمایت خیرین عزیز برآورده شدند

آموزش کودکان
حقوقی و قضایی

حقوقی و قضایی:
موسسه حمایت از کودکان بی پناه «کمک» با همکاری وکلای برجسته و توانمند توانسته است با شناسایی کودکانی که به کار اجباری، بدون دستمزد و مشاغل سخت مشغول می­ باشند و تحت استثمار والدین و یا سرپرست خود قرار دارند پرداخته و جهت حمایت آن ها اقدامات لازم را انجام دهد و در مقابل خانواده هایی که کودکان آن ها تحت آزارهای روحی و جسمی قرار دارند، طرح دعوی نماییم.
همچنین مشکلات کودکان فاقد گواهی تولد و در نتیجه بی هویت و کودکانی که به دلیل اتهام مادران خود مجبور به گذراندن دوران کودکی در زندان می­ باشند نیز در حال بررسی می­ باشد.

اسکان و رفاهی
موسسه حمایت از کودکان بی پناه «کمک» با توجه به ارتباط نزدیک با بیمارستان های تخصصی و فوق تخصصی در حوزه کودکان و مشاهده شرایط نا به سامان بیمار و همراهان وی که جهت مداوا از شهرستان به تهران مراجعه نموده اند و توانایی پرداخت هزینه های مربوط به اسکان در این کلان شهر را ندارند، درصدد رفع این مشکل برآمده و طی یک قرارداد با هتل پرشیا تهران مقدمات اقامت رایگان آن ها را به مدت 7 روز فراهم نموده است.

البته بر همین اساس موسسه «کمک» اقدام به ساخت «مجتمع، آموزشی، توانمندسازی، نقاهتگاهی کمک» در منطقه سرخه حصار تهران در زمینی به متراژ 1333 مترمربع نموده است.

هدیه نوروز

مددکاری
موسسه حمایت از کودکان بی¬پناه «کمک» با همکاری مددکاران متخصص و کاردان ، با وجود تمامی مشکلات اعم از مسیرها و راه های طولانی و پرخطر، ساعات کاری طولانی و نیز وجود بیماری و عدم بهداشت به مناطق مورد نظر مراجعه نموده و به شناسایی، ارزیابی و راستی آزمایی مددجویان مناطق محروم می پردازند. کلیه اقدامات صورت گرفته توسط موسسه «کمک» در حوزه های توانمندسازی، بهداشت و درمان، فرهنگی و آموزشی، حقوقی و قضایی و اسکان و رفاهی زیر نظر واحد مددکاری موسسه صورت گرفته و در تمام حوزه ها یاری رسان سایر اعضاء تیم «کمک» می باشند.

چارت سازمانی موسسه کمک

چارت سازمانی