یک کودک یک حامی

یک کودک یک حامی نام پروژه‌ایست که در جهت اعتمادسازی و شفافیت عملکرد موسسه کمک به خیرین عزیز پیشنهاد می‌گردد. این پروژه با هدف درمان مستقیم یک کودک بیمار و بی‌پناه توسط یک حامی داوطلب به صورت مستقیم به 2 روش زیر انجام می‌پذیرد:

  1. با معرفی یک کودک بیمار و بی‌پناه به حامی و مراجعه مستقیم وی به بیمارستان‌های تخصصی و فوق تخصصی کودکان و پیگیری و نظارت بر روند درمان و همچنین مذاکرات میدانی و مورد نیاز با تیم پزشکی با همراهی یکی از مددکاران موسسه کمک که اغلب از دانشجویان مددکاری دانشگاه علامه طباطبایی و کارورزان این رشته می‌باشند صورت می‌پذیرد. حامیان عزیز می‌توانند هزینه‌های درمان را شخصا و یا با مشارکت دوستان، آشنایان و بستگان خود تامین و پس از دریافت صورتحساب از حسابداری بیمارستان با کسر تخفیف در نظر گرفته شده توسط این موسسه هزینه درمان را پس از دریافت فاکتور مربوطه مستقیما در زمان ترخیص به حساب بیمارستان مورد نظر واریز نمایند.
  2. قبول تامین و پرداخت هزینه‌های درمانی و پزشکی دوران نقاهت و بازتوانی یک کودک بیمار و بی‌پناه اعم از:

دارو، ویزیت دوره‌ای، لوازم و تجهیزات و مواد غذایی مورد نیاز که از عوامل مهم بازتوانی یک بیمار می‌باشد بنابر دستور پزشکان معالج به صورت مستمر و ماهیانه.

دختر یک کودک یک حامی

مهسا

خیرآباد ورامین

تاریخ تولد: 1400/11/12

وضعیت بی‌پناهی: پدر کارگر روزمزد و مادر خانه‌دار است. مهسا از بدو تولد دارای 2 سوراخ در ناحیه‌ی قلب و دچار فقر شدید آهن می‌باشد. خانواده فاقد بیمه و حمایت درمانی هستند. مهسا از نظر تغذیه (شیرخشک) و دارو نیازمند حمایت مالی است.

برآورد هزینه ماهانه: 1 میلیون تومان

پسر یک کودک یک حامی

یاسین

خیرآباد ورامین

تاریخ تولد: 1401/12/28

وضعیت بی‌پناهی: پدر یاسین دارای اعتیاد است و مادر با بافتن و فروش محصولات بافتنی امرار معاش می‌کند. کودک دارای تالاسمی و پیش‌فعالی است. یاسین برای بهبودی حال جسمانی و روانی نیاز به جلسات کاردرمانی و دارودرمانی دارد. یاسین تنها فرزند خانواده است.

برآورد هزینه ماهانه: 800 هزار تومان

دختر یک کودک یک حامی

مرسانا

ملک آباد کرج

تاریخ تولد: 1401/09/29

وضعیت بی‌پناهی: پدر دارای اعتیاد و کارتن‌خواب است. مادر سرپرست خانوار بوده و از طریق پاک کردن سبزی و نظافت منزل امرار معاش می‌کند. کودک نیاز به حمایت‌های ماهیانه جهت تأمین شیر خشک و پوشک دارد. مرسانا دارای یک خواهر نیز بوده و فرزند دوم خانواده است.

برآورد هزینه ماهانه: 700 هزار تومان

پسر یک کودک یک حامی

آرمین

خیرآباد ورامین

تاریخ تولد: 1390/06/23

وضعیت بی‌پناهی: پدر کارگر ساده ساختمان بوده و 3 سال پیش حین کار از طبقه ششم به سقوط می‌کند و هر دو پای خود را از دست می‌دهد که منجر به بیکاری پدر می‌شود. مادر خانه‌دار است و خانواده به دلیل عدم منبع درآمد دچار مشکلات مالی شدید می‌باشند، آرمین به صورت مادرزادی دچار بیماری CP یا همان فلج مغزی است و برای  بهبود اختلالات حرکتی خود نیاز به جلسات کاردرمانی دارد.

برآورد هزینه ماهانه: 2 میلیون تومان

دختر یک کودک یک حامی

مروه

ملک آباد کرج

تاریخ تولد: 1397/04/28

وضعیت بی‌پناهی: پدر دارای اعتیاد به مواد مخدر و مشروبات الکلی است و منزل را ترک کرده؛ مادر سرپرست خانوار است و با نظافت منازل امرار معاش می‌کند، کودک از زمان تولد  کم‌شنوا بوده و تنها 20 درصد شنوایی داشته است. با حمایت خیرین موسسه کمک دو عدد سمعک برای کودک تهیه شد؛ هم اکنون به مدت چند سال نیاز به جلسات گفتاردرمانی دارد و برای تأمین هزینه جلسات نیاز به حامی دارد.

برآورد هزینه ماهانه: 500 هزار تومان

دختر یک کودک یک حامی

آناهیتا

مارلیک کرج

تاریخ تولد: 1387/07/17

وضعیت بی‌پناهی: پدر آناهیتا کارتن خواب و متواریست. مادر از طریق مونتاژ عروسک در منزل امرار معاش می‌کند. آناهینا در سن 8 سالگی، تنها خواهرش که پنچ سال از او بزرگتر بوده طی حادثه خودکشی (سقوط از ساختمان 5 طبقه به دلیل مشکلات مالی خانواده) از دست می‌دهد. آناهیتا که شاهد حضوری صحنه بوده، دچار افسردگی و کابوس‌های شبانه  می‌شود. وی با تشخیص روان‌پزشک نیاز به دارو و جلسات روان‌درمانی دارد.

برآورد هزینه ماهانه: 600 هزار تومان

دختر یک کودک یک حامی

فاطمه‌سادات

آزادی تهران

تاریخ تولد: 1385/01/26

وضعیت بی‌پناهی: پدر و مادر فاطمه‌سادات هر 2 فوت شده‌اند.

کودک به همراه مادربزرگ خود زندگی می‌کند. تنها پناه فاطمه‌سادات یعنی مادربزرگش به بیماری سرطان مبتلا است. فاطمه‌سادات جهت امرار معاش به حمایت مالی نیاز دارد.

برآورد هزینه ماهانه: 500 هزار تومان

دختر یک کودک یک حامی

محیا

خیرآباد ورامین

تاریخ تولد: 1395/03/15

وضعیت بی‌پناهی: پدر و مادر اعتیاد شدید به مواد مخدر دارند و فرزندان خود را ترک کرده‌اند. پدر کارتن‌خواب است؛ محیا و خواهر و برادرانش پیش عمه و پدربزرگشان زندگی می‌کنند.  به دلیل مشکلات مالی و عدم پرداخت هزینه بیمارستان به هنگام ترخیص، کودک فاقد گواهی تولد و مدارک هویتی می‌باشد

برآورد هزینه ماهانه: 350 هزار تومان

دختر یک کودک یک حامی

نازنین‌زهرا

خیرآباد ورامین

تاریخ تولد: 1393/12/16

وضعیت بی‌پناهی: پدر و مادر اعتیاد شدید به مواد مخدر دارند و فرزندان خود را ترک کرده اند. پدر کارتن‌خواب است و نازنین‌زهرا و خواهرانش پیش عمه و پدربزرگشان زندگی می‌کنند. به دلیل مشکلات مالی و عدم پرداخت هزینه بیمارستان به هنگام ترخیص کودک فاقد گواهی تولد و مدارک هویتی می‌باشد. به دلیل اعتیاد مادر، نازنین‌زهرا هم به هنگام تولد  و دوران نوزادی درگیر اعتیاد شده بود.

برآورد هزینه ماهانه: 350 هزار تومان

پسر یک کودک یک حامی

امیرعباس

خیرآباد ورامین

تاریخ تولد: 1398/10/01

وضعیت بی‌پناهی: : پدر و مادر اعتیاد شدید به مواد مخدر دارند و فرزندان خود را ترک کرده‌اند. پدر کارتن‌خواب است و امیرعباس و خواهرانش پیش عمه و پدربزرگشان زندگی می‌کنند. به دلیل مشکلات مالی و عدم پرداخت هزینه بیمارستان به هنگام ترخیص کودک فاقد گواهی تولد و مدارک هویتی می‌باشد.

برآورد هزینه ماهانه: 500 هزار تومان

پسر یک کودک یک حامی

علیرضا

ورامین

تاریخ تولد: 1391/06/12

وضعیت بی‌پناهی: : در هشت سالگی به هنگام بازی، در کانل آب آلوده می‌افتد و این سانحه منجر به  فلج مغزی علیرضا می‌شود . پدر علیرضا کارگر است و برای تأمین مایحتاج نگهداری، از جمله پوشک و… نیازمند حمایت می‌باشد.

برآورد هزینه ماهانه: 500 هزار تومان