اخبار

جشن الفبا در مدرسه کودکان کار جلال آل احمد

جشن الفبای کودکان کار

جشن الفبا شیرین ترین اتفاقی است که برای کلاس اولی ها میوفتد؛ بعد از یک سال تلاش دیگر می توانند کتاب بخوانند و اسم خودشان را بنویسند. جشن الفبا شروع راهی است که به مدارج بالا ختم شده و در نهایت نور و روشنایی به همراه دارند.

این جشن در مدرسه جلال آل احمد برگزار شد که با حمایت خیرین میان وعده، جوایز و کیک مخصوص جشن تهیه گردید.  یک ساختمان دوطبقه قدیمی استیجاری در خیابان شوش که خانه امید کودکان کار افغان شده است. کودکانی که هیچ مدرسه‌ای آن‌ها را پذیرش نمی‌کند، مدارک اقامتی ندارند، خیلی‌ها اوراق هویتی هم ندارند. بعضی در ایران به دنیا آمدند و خیلی‌ها بعد از اتفاقات اخیر افغانستان همراه خانواده خودشان را به ایران رساندند و در گوشه‌ای از این شهر هزارتو زندگی را ادامه دادند. یکی فال فروش شد، یکی زباله گرد، یکی وردست کارگاه خیاطی، آن‌یکی کارگر کوره آجرپزی و… نان‌آور خانواده شدند.

جشن الفبا در مدرسه کودکان کار

جشن الفبا برای کودکان کار

ما از آن ها قول گرفتیم با وجود همه شرایط سختی که زندگی برایشان رقم زده، دست از تلاش و علم اندوزی بر ندارند. قول گرفتیم که لبخند بزنند و به آن ها گفتیم که چقدر دوستشان دارند.

میان وعده جشن الفبا

این جشن با حمایت خیرین و موسسه کمک برگزار شد تا بار دیگر یادآور شویم که سواد و علم و دانش برای کودکانمان چقدر اهمیت دارد.جشن الفبا در مدرسه جلال آل احمد

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *