اخبار

روز دختر در روستای عبدل آباد ورامین

روز دختر روستای قوئینک ورامین

روز دختر در راستای حمایت از دختران جامعه و افزایش سطح درک و آگاهی افراد در خصوص نابرابری جنسیتی است.  از دیرباز، زنان و دختران اکثر نقاط جهان با مشکل نابرابری جنسیتی رو برو هستند.

این روز در ایران مصادف با تولد حضرت معصومه (سلام اله علیها) است و در سال ۱۳۸۵ توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی در تقویم های رسمی کشور درج گردید. این اقدام حرکتی است فرهنگی برای یادآوری شخصیت حضرت معصومه (س) و ترویج ابعاد وجودی این دختر اهل بیت در میان دختران مسلمان تا دختران این مرز و بوم از شخصیت آن حضرت الگو برداری کنند.

روز دختـر بهانه ای است برای گرامیداشت مقام دختر و آشنایی آنان با نحوه صحیح زندگی با بهره گیری از فرهنگ ایرانی و اسلامی.

دختران امروز مادران آینده اند که آینده سازان این مملکت را در دامان خود پرورش خواهند داد. لذا با توجه به جایگاه مهم دختران در جامعه و فرهنگ کشور، سلامتی جسمی و روحی و حضور آنان در صحنه های علمی و اجتماعی و سیاسی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

به همین مناسبت مراسمی همراه با مسابقه ویژه دختران در محل کتابخانه شهید سلیمانی روستای عبدل آباد قوئینک ورامین برگزار شد.

 

مراسم روز دختر در ورامین

حجت الاسلام عظیمی در این مراسم با تبریک ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) و روز دختر ضمن خیرمقدم به دانش آموزان ودختران وگفت: همه ما مفتخریم که مسلمانیم و در دین اسلام دختران خیر کثیر هستند و به جایگاه و اهمیت ویژه زن در پیشرفت جامعه اشاره نمودند.

 

روستای قوئینک ورامین در روز دختر

امام جماعت روستا ومسئول خیریه روستا افزود: در دنیای امروز با وجود رسانه، تقابل دو تمدن و رویکرد اسلامی و تمدن غرب مدرن به زن را مشاهده می کنیم. در رویکرد اسلامی زن ارزشمند است و ارزشش در ایمان و عملش است و در تمدن غرب خواسته و ناخواسته مفهوم زن و دختر از بین رفته است.

روز دختر روستای قوئینک ورامین

لازم به ذکر است در پایان این مراسم از تمامی دعوت شدگان این مراسم با اهدای کادو تجلیل شد.

 

روز دختر روستای قوئینک ورامین

 

دختران در آینده مادران این سرزمین هستند. مادرانی که می‌توانند با تربیت فرزندانی پاک دامن و متعهد باعث تعالی همه کشور و جامعه گردند. پس چه بهتر است که با اختصاص فعالیت‌هایی بیش از نامگذاری یک روز به نام آنان، این بخش از جامعه را فعال، پرنشاط و پویا پرورش داد. دختر موهبتی است از جانب خداوند که بایستی قدر این گل‌های بهشتی را بیشتر دانست. منبع

۳۱ اردیبهشت۱۴۰۲ به مناسبت ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها روز ملی دختر نامگذاری شده است. موسسه کمک این روز را به تمام دختران سرزمینمان ایران تبریک میگوییم.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *