اخبار

جشن روز کودک

برگزاری جشن روز کودک در مدرسه بلخی شهر پیشوا

روز ملی کودک هر ساله در 16 مهر برگزار می شود. این روز با هدف معطوف نمودن توجه جامعه به حقوق کودکان، تقویت هماهنگی و هم سویی بین سازمان های موثر و بخش های فعال در حوزه کودکان در تقویم نام گذاری شده است. کودک بر اساس ماده یک پیمان‌نامه حقوق کودک به هر انسان کمتر از ۱۸ سال گفته می‌شود. مگر آنکه قانون قابل اعمال در مورد کودک سن قانونی کمتری را تعیین کرده باشد. این کنوانسیون شامل ۵۴ ماده و دو پروتکل اختیاری بوده که چهار اصول پایه‌ای آن را جهت می‌دهد:

  • هیچ کودکی نباید از تبعیض رنج ببرد.
  • زمانی‌که در رابطه با کودکان تصمیم‌گیری می‌شود، باید منافع عالیه آنان در رأس قرار گیرد.
  • کودکان حق حیات داشته و باید رشد کنند.
  • کودکان حق دارند آزادانه عقاید و نظرات خود را ابراز کنند و این نظرات در تمامی اموری که به آنها مربوط می‌شود، باید مورد توجه قرار گیرد.

همچنین در بیانیه سال ۹۹ مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک آمده است‌: «در حقیقت آینده هر ملت بستگی به چگونگی رشد و تعالی کودکان و نوجوانان دارد. اینکه گفته می‌شود کودکان امروز مدیران فردای کشورند سخنی حکمت‌آمیز است و بر همین مبنا هر میزان هزینه برای سلامت، رفاه، آموزش، تأمین اجتماعی و تربیت این بخش از جمعیت صورت گیرد در واقع نوعی سرمایه گذاری بلند مدت تلقی می‌شود.»

روز کودک در سطح بین المللی از اهمیت بالایی برخوردار است که موسسه کمک همواره در این راستا در تلاش بوده است.

با توجه به اهمیت ویژه نشاط کودکان در موسسه «کمک» و نیز تلاش های بسیار در راستای افزایش آن میان کودکان بی پناه تحت پوشش، با همت خیرین عزیز 16 مهرماه روز ملی کودک در مدرسه علامه بلخی شهر پیشوا جشن گرفته شد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *